"מזעזע - דום לב באמצע החתונה"

יוצא יהודי יקר שבערכין מביתו, צעיר ונמרץ, כבכל ערב יודעים בני ביתו וילדיו הרכים שאבא הולך ללמוד וללמד, ובעוד כמה שעות ישוב לביתו לנוח מספר שעות לאגירת כוחות ליום נוסף של הרבצת תורה עמל התורה ויגיעת התורה.

עוד באותו יום הספיק הרב הגאון פנחס דניאל בבוקר ללמד את תלמידיו בישיבה, באותו יום בצהריים עוד ישב לענות ביישוב דעת לשואלים הרבים ב"קו ההלכה", עוד הספיק למסור שיעור בירושלים, ובערב עוד היה אמור להגיע אל הכולל ערב שבראשותו, אבל לפני כן נכנס לשמחת חתונה של אחד האברכים הלומדים בכולל לאחל ברכת מזל טוב.

לפתע ללא הכנה מוקדמת לפת את ליבו בחוזקה נפל והתמוטט, ברגע אחד השיב את נשמתו ליוצרה והסתלק בפתע פתאום, ניסיונות ההחייאה כשלו ולאחר זמן קצר נקבע מותו, הרב דניאל עלה בסערה השמיימה בהותירו אלמנה ושבעה יתומים רכים.

הרב פנחס דניאל הותיר אחריו חלל ענק, שבר עצום, אלמנה ויתומנים כואבים ושרופי לב, תלמידים וידידים ומכרים הלומי רעם שאינם מאמינים שהרב פנחס דניאל – זכר צדיק לברכה לא ישוב לעולם.

הרב דניאל השיב במשך שנים בקו ההלכה לאלפים ולרבבות, היה פוסק הלכה מובהק, אלפים נעזרו בעיצה ותושיה, 

 קו ההלכה לקח על עצמו לנסות ולעזור לאלמנה וליתומים

בואו ונכיר טובה לאחד מחשובי הרבנים בקו ההלכה, אמנם לא נוכל להשיב לאלמנה והיתומים את אביהם הדגול, את החיוך הכובש, את שמחת החיים, את הלימוד בשבת עם הילדים, לכל הפחות נדאג למשפחה היקרה מבחינה כלכלית שיוכלו להמשיך את החיים בכבוד.

הרימו תרומה קטנה לאלמנה וליתומים, לתרומות כנסו לפרויקט שהוקם במיוחד עבור היתומים:

https://www.charidy.com/cmp/daniel