הרב שלום כהן - "הקב"ה רוצה שנתחסן, בחיסון אנחנו עובדים אותו"

נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הגאון חכם שלום כהן, קרא הערב (חמישי) לציבור ללכת להתחסן נגד נגיף הקורונה, והוסיף ברכה כי החיסון יעיל. "הקדוש ברוך הוא רופא חולי עמו ישראל. כל אחד שיהיה, הקדוש ברוך הוא נותן לו (רפואה)", איחל.

מדובר בהתבטאות ראשונה בקולו של הגר"ש בנוגע לחיסון. את הדברים אמר הרב במפגש מיוחד שנערך בביתו בהשתתפות בכירי שירותי בריאות כללית. אל מעונו של הרב הגיעו מנכ"ל כללית, פרופ' אהוד דוידסון, מנהל מחוז ירושלים בכללית מיכאל מישורי דרעי, מנהל המגזר החרדי בכללית הרב אברהם קונסקי ומנהלי המגזר החרדי במחוזות, שביקשו לשמוע את דעתו של הרב על החיסון.

מרן ראש הישיבה הופתע לשמוע שיש כאלה שמתנגדים לביצוע החיסון, ואמר שכאשר מקבלים את החיסון זה קיום רצון השם. הרב סמך את דבריו על דברי חז"ל, שהקדוש ברוך הוא מקדים תרופה למכה, ואמר: "מכאן שהחיסון לקורונה היה עוד קודם להתפרצות המחלה. בוודאי שצריך להתחסן".

כזכור, לאחרונה פרסם יו"ר ארגון 'עזרה למרפא', הרב אברהם אלימלך פירר, מכתב מיוחד בו הבהיר בשם מרן חכם שלום כהן, מרן שר התורה רבי חיים קנייבסקי, ומרן ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטיין, כי כל מי שבאפשרותו להתחסן בחיסון נגד נגיף הקורונה נכון לעשות כן.

וכך נכתב בדבריו של הרב פירר: "לאחר שבאחרונה נתבקשתי על ידי גדולי ומאורי הדור שליט"א לדרוש ולחקור אודות החיסון המוצע נגד נגיף הקורונה, ולאחר שחקרתי ובדקתי היטב באחריות הנדרשת ופרסתי מסקנותיי בפני מרנן ורבנן שליט"א, מרן שר התורה רבי חיים קנייבסקי שליט"א, מרן ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטיין שליט"א, מרן ראש הישיבה חכם שלום הכהן שליט"א, הנני להודיע על דעתם ובשמם: כל מי שבאפשרותו להתחסן – נכון לעשות כן. מהניסוי שבוצע כראוי ועל פי כל הפרמטרים המקובלים ונהוגים בעולם הרפואה, הוכח כי אין סיכון בקבלת החיסון".