רדיו - 

קו ההלכה - מענה הלכתי, 24 שעות ביממה!

קו ההלכה הספרדי הארצי הינו קו הנותן מענה לכל שאלה בהלכה. קו זה פועל 24 שעות ביממה ברצף ע"י טובי מורי ההוראה הספרדים בארץ הפוסקים על פי פסקיו של מורינו ורבינו מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל.

הקו מאויש בכ-120 רבנים (מכל רחבי הארץ) העונים בתורנות במשך כל שעות היום, ובהשתתפות בית ההוראה אפיקי מים של הרה"ג משה פנירי שליט"א.

מספר הטלפון: 3030* או  0737-860-860 

מענה לשלום בית וחינוך ילדים

ע"י יועצים מומחים מטעם ארגון ביתנו החדש שע"י הרב אבנר קוואס שליט"א. המענה ניתן בין השעות 21:00-23:00 שלוחה 2

שיעורים מאת טובי המרצים

פרשת השבוע, הלכה, אגדה ומוסר, דף יומי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מה צריך להקפיד כאשר יוצאים לטייל (חלק א).

א. לומר תפילת הדרך. אם יש בנסיעה 72 דקות, יש לברך עם שם ומלכות. ונסיעה הלוך ושוב מצטרפת.

ב. אין באכילה בפארקים וכדו', דין אוכל בשוק שפסול לעדות ודומה לכלב, ומותר לכתחילה לאכול במקומות כאלו, משום שהם מיועדים לכך (כן העלנו בתשובה מפי הפוסקים והבאנו לכך ראיות). רק צריך להיזהר שיש 'מנגלים' בתוך פארקים, ופעמים שהרשת היא טריפה כי יש גם גויים שמניחים את הטריפות שלהם, וכן כל מיני יהודים רח"ל שאינם מקפידים על כשרות, ומניחים כל מיני בשר שמי יודע מהיכן רכשו אותו.  לכן יש להיערך לכך מבעוד מועד, ולהביא יחד עם שאר המוצרים גם מנגל או רשת חדשים (כמובן לאחר שטובלים את הרשת במקוה כשר לטבילת כלים).

ג. כאשר אוכלים במסעדה יש לוודא שהמסעדה מפוקחת בכשרות מהודרת עם כשרות ברת תוקף. בכל שאלה שמתעוררת, ניתן לפנות לרבנות המקומית שנציג מטעמה יתן פרטים על מצב הכשרות במקום.

ד. כמובן אסור בתכלית האיסור לכל הדעות ולכל הפוסקים להיכנס לים או בריכה בתערובת גברים ונשים. לכן היוצאים לנפוש בבתי מלון צריכים לברר שאכן יש שעות נפרדות לשחיה לגברים ושעות נפרדות לשחיה לנשים.

ה. לגבי לקיחת ילדים קטנים לבריכה או לים בתערובת כתבנו בתשובה מפי הפוסקים: מותר לאשה להביא ילד עד גיל חמש לים שנמצאות שם רק נשים, ומעל גיל זה, אין להביאו. והמחמירים שלא להביאו מעל גיל שלוש, תבוא עליהם ברכה. ולגבי גבר, להביא ילדה לים שנמצאים שם רק גברים, יש להתיר בזה עד גיל חמש - שש שנים (וראוי שתלך שם הילדה בצניעות). ומעל גיל זה, אין להביאה. והמחמיר שלא להביאה מגיל שלוש ומעלה, תבוא עליו ברכה.

ו. בבתי מלון רבים ישנם מכשירים מקולקלים לגמרי המשחיתים את הנפש. ויש לשמור מכל משמר ובפרט על הילדים הרכים שלא תהיה להם גישה למכשירים הללו.

 

נהנתם - רוצים לקבל הלכה אקטואלית למעשה כל יום למייל

הרשמו וקבלו הלכה יומית ישירות לדואר האלקטרוני

 

 

 

ניתן לשאול בSMS
במספר

055-937-8408
_
________________

073-7-860-860
_______________

שאל את הרב במייל
 
המענה ינתן במהירות האפשרית
השאלות והתשובות לא מתפרסמים באתר      

הרשמה להלכה היומית במייל

הרשמו להלכה היומית וקבלו דברי תורה יומיים ישירות לדואר האלקטרוני

לעילוי נשמת

אסתר בת יעקב יהודה תנ.צ.ב.ה.

מרים בת יעקב יהודה תנ.צ.ב.ה.

סופיה בת גרשון תנ.צ.ב.ה.

אפרים בן חנוך תנ.צ.ב.ה.

תרומת המשפחה

>