רדיו - 

קו ההלכה - מענה הלכתי, 24 שעות ביממה!

קו ההלכה הספרדי הארצי הינו קו הנותן מענה לכל שאלה בהלכה. קו זה פועל 24 שעות ביממה ברצף ע"י טובי מורי ההוראה הספרדים בארץ הפוסקים על פי פסקיו של מורינו ורבינו מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל.

הקו מאויש בכ-120 רבנים (מכל רחבי הארץ) העונים בתורנות במשך כל שעות היום, ובהשתתפות בית ההוראה אפיקי מים של הרה"ג משה פנירי שליט"א.

מספר הטלפון: 3030* או  0737-860-860 

מענה לשלום בית וחינוך ילדים

ע"י יועצים מומחים מטעם ארגון ביתנו החדש שע"י הרב אבנר קוואס שליט"א. המענה ניתן בין השעות 21:00-23:00 שלוחה 2

שיעורים מאת טובי המרצים

פרשת השבוע, הלכה, אגדה ומוסר, דף יומי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הרב דוד נקי

נערה שיש לה מום הפוגע ביופיה, מותר לה לעשות ניתוח פלסטי כדי לשפר את צורתה ויופיה הטבעי, למצוא חן ‏בעיני רואיה, ושתוכל למצוא שידוך הגון כפי כבודה. וגם לאשה נשואה יש להתיר לעשות כן, ‏כדי שתתחבב יותר על בעלה, ואין בזה חשש איסור של חובל באדם. ובלבד שיתקיים הניתוח על ידי רופא מומחה ובעל ניסיון רב, וזריז וזהיר במלאכתו, שלא תצא ‏תקלה תחת ידו, חלילה. וכן יש להתיר לעשות כן לאיש שיש מום בפניו או שיש לו כתמים רבים והוא מתבייש ללכת כך בין ‏הבריות, וכל שכן אם זה מפריע לו למצוא שידוך הגון.

 

מאחר והניתוח נעשה על ידי הרדמה, ולא מרגישים שום צער כלל, ואחר כך נהנים מזה באופן תמידי, נמצא שהריוח יותר מן ההפסד והצער, ואין זה בכלל איסור של חובל בעצמו. וכל שכן כשיש צער ובושה ללכת כך בין הבריות, שאין לך צער גדול מזה, ובודאי יש להתיר שזו טובת האדם, וכל שכן באשה שצערה יותר גדול, שאין אשה אלא ליופי. ואין בזה חשש שמכניס עצמו לסכנה, כי מעשים בכל יום שעושים ניתוחים כאלו, ולאחר הניתוח חוזרים לבריאותם השלימה ומאריכים ימים ושנים בטוב ובנעימים. (שו"ת יביע אומר חלק ח חושן משפט סימן יב)

ניתן לשאול בSMS
במספר

055-937-8408
_
________________

073-7-860-860
_______________

שאל את הרב במייל
 
המענה ינתן במהירות האפשרית
השאלות והתשובות לא מתפרסמים באתר      

הרשמה להלכה היומית במייל

הרשמו להלכה היומית וקבלו דברי תורה יומיים ישירות לדואר האלקטרוני

לעילוי נשמת

אסתר בת יעקב יהודה תנ.צ.ב.ה.

מרים בת יעקב יהודה תנ.צ.ב.ה.

סופיה בת גרשון תנ.צ.ב.ה.

אפרים בן חנוך תנ.צ.ב.ה.

תרומת המשפחה

>