גם אנחנו היינו בעבר נערים

שלום בית - גם אנחנו היינו בעבר נערים | הרב מאיר מור  - 64848884869

הפנים של ראובן לא היו כתמול שלשום, הוא הסתובב בבית המדרש מבולבל וטעון. עושה רושם שהוא מחפש ספר. אבל כשנכנסתי לבית המדרש הבנתי שהוא מחפש אותי.

"גם אנחנו היינו בעבר נערים ולא העזנו לעשות מה שהם עושים לי". הוא סיפרבכאב, איך בנו מתנהג, איך הוא מזלזל "הוא הורס לי את הבית" "אני מתביישללכת איתו ברחוב" הוא אמר, הסתובב הצידה וניגב דמעה. למה אני צריך לסבולכ"כ הרבה סך הכל רציתי שיהיה להם רק טוב.

הכאב של ראובן הוא כאב של הרבה הורים כיום שמתמודדים עם הנערים ולאיודעים איך מתנהגים במצבים כאלו, לפעמים הם רוצים לתקן, במקום זה הם הורסים. אין להם כוונה רעה חלילה וגם אסור להאשים אותם, כי אף אחד לאחשב פעם על תרחיש כזה, שהבן שהם השקיעו וטפחו אותו מקטנות והקפיד ושיגדל לפחות להיות גדול הדור. על ילדה שהתחנכה במקומות הכי טובים ואף פעם לא התחצפה או העזה פנים וכיום קמה נגד הוריה בכזה טון דיבור מזלזל ושלא נדבר על עוד דברים שלא כדאי להעלותם על הדף.

הורים שואלים מה לא עשיתי טוב. השתתפתי בהמון סדנאות של חינוך ילדים ואניעובד/ת לפי הכללים. יש בבית סמכות הורית, הוא רואה את אבא לומד, והיא גםרואה את הצניעות של האם, אז מה קרה.

ההורים אובדי עצות, ואם רק היו מדריכים אותם שיש הבדל בין ילדים למתבגרים ושהדרך לעבוד איתם היא שונה. שצריך לדבר אליהם כבוגרים כאחים,כמדריכים, כנראה שהמצב היה נראה אחרת, הנזקים היו קטנים יותר.

לכן שמתי לנגד עיניי מטרה להביא לתודעת הציבור שיש מה לעשות עם התופעה שמתפשטת בגיל הנערות בחברה שלנו. ברוך ה' מאז שהקבוצה הזאת קמה אנישומע המון פידבקים חיוביים ואנשים צמאים לעוד. אני לא רוצה להעמיס עליכם,לכן אני נותן כל פעם קצת, וגם כדי שתוכלו לעקל את החומר ולעבוד איתו.

עם זאת אני נותן מענה במייל ומתייחס לכל שאלה בכובד ראש ובדיסקרטיות מוחלטת.

ולהורים שרוצים לקבוע פגישות ליווי אני מקווה שבקרוב יתפנו לי עוד שעות.

סליחה, אני יודע שזה דחוף אבל לפעמים אין ברירה אלא לקבל את המקרים הקשים יותר.

בברכת הצלחה והרבה נחת.😊😊

הרב מאיר מור

יו"ר ארגון תובנות לומדים מהחיים.                  

יועץ בכיר ומרצה רב תחומי ומלווה הורים לנוער מתמודד.

לייעוץ והזמנת הרצאות 0504120536.         


תגובות