אני לא אוהב את השעות הארוכות של השבת... אני מגלה את החלק החלש שבתוכי...

הרב אפרים רכטשפר
שלום בית - אני לא אוהב את השעות הארוכות של השבת. אני מגלה את החלק החלש שבתוכי. - 625635623.jpg

באחת הערים החרדיות ברחבי הארץ, גר יעקב שניהל עסק מצליח להתקנת מזגנים. למרות הופעתו החיצונית ששידרה בטחון ויכולת, יעקב מצא את עצמו לעתים קרובות מתמודד עם מאבקים פנימיים ושאלות לגבי האני האמיתי שלו ותכליתו בחיים.
עבור העולם החיצון, יעקב היה ההתגלמות של כוח וחוסן. העסק שלו פרח, והוא זכה להערצה על מוסר העבודה והנחישות שלו. עם זאת, עמוק בתוכו, התנהל קרב מתמיד בין התמונה שהקרין לאחרים לבין החלק החלש שבתוכו שאותו דאג תמיד להסתיר.
יעקב האמין שהוא צריך להיות תמיד חזק מול קשיים. הוא חשב שעל ידי הצגת כוחו וחוסנו, הוא יכול לכבוש כל מכשול שיקרה בדרכו. אבל ככל שחלף הזמן, הוא התחיל להבין שחזית הכוח הזו היא רק מסכה שהוא חבש כדי להסוות את המהומה הפנימית שלו.

בכל פעם שיעקב דחף את עצמו להיות חזק יותר, להתעלם מחולשותיו ומפגיעויותיו, הוא חש תהום הולכת וגדלה בתוכו. הוא נאבק להשלים עם הפער שבין הערך עצמי לביטחון עצמי. ככל שהסתמך יותר על אימות חיצוני ומשוב כדי להרגיש חזק, כך הוא הזניח את החלקים השבריריים שלו שזקוקים לתשומת לב וטיפול.


זה היה קורה ברגעים שקטים, בעיקר כמו בשבת שבה נמוג הרעש הבלתי פוסק של העיר, המהומה הפנימית של יעקב הפכה חזקה מכדי להתעלם ממנה. ברגעים אלה של בדידות, הוא התעמת עם הכאב והריקנות שחלפו מתחת לפני השטח. ההבנה פגעה בו קשות - הוא ברח מהאני האמיתי שלו, נמנע מהחלקים שלו שצריכים ריפוי וקבלה, עד שהוא פיתח ללא משים "כאב רגשי" מול יום השבת.. הוא תמיד חיכה לצאת השבת, לרעש וההמולה, ללקוחות, ספקים, חשבוניות, כספים, בלאגן, וטלפונים, וגם חדשות..

בעוד יעקב התמודד עם הגילויים הללו, הוא מצא את עצמו בצומת דרכים. הוא יכול להמשיך להסתתר מאחורי חזית של כוח וחוסן, או שהוא יכול לאמץ את הפגיעות שלו ולהתעמת עם הכאב שארב בתוכו. 

עם תחושה חדשה של אומץ, החליט יעקב לצאת למסע של גילוי עצמי וקבלה עצמית.
זו הייתה דרך קשה, מלאה באי ודאות ופחדים, אבל יעקב ידע שזו הדרך היחידה למצוא באמת שלווה בתוכו. כאשר קילף את שכבות המסכה שלו, גילה יעקב תחושה חדשה של חופש ואותנטיות. הוא הבין שהכוח האמיתי טמון באימוץ הפגיעות של האדם ובמציאת שלווה בתוך הכאוס של החיים.
וכך, נמשך מסעו של יעקב לקראת גילוי עצמי, מונחה על ידי ההבנה שכוח פנימי אמיתי נובע מקבלת כל חלקי עצמו - החזק והחלש, הבטוח והפגיע.

בנוסף 2 טיפים לחשיבה מחדש!
1. תתחיל לפעול עוד לפני שמגיע הזמן הזה, תכין את הראש לזה,  תשאל את עצמך מה הרצון האמיתי שלך בשבת? נניח שהיה לך את כל הכח והאנרגיות הנכונות, מה התוצאה שהיית רוצה שיקרה לך? איך היית רוצה לנצל את הזמן בצורה המטיבית ביותר? איך היית רוצה להרגיש? ותתחיל ליזום פעולות שיעזרו לך לייצר לך אנרגיה טובה. אולי לימוד חדש, או ספר חדש שיצא לאור, או להשקיע בילדים בשעת איכות, או בבני הבית.
2. כשמגיע השעות האלו, תשאל את עצמך מה אני מרגיש? למה אני מרגיש את הכאב? מה יש שם? עצם ההתבוננות והדיבור יכול לתת לך את האופק הפנימי אל תוך עצמך, ולזהות מה ההתנגדויות הפנימיות שיש לי, אולי זה נראה פחות מכבד להתעסק עם זה בשבת, אבל יתכן שלהישאר עם זה ולהרגיש את זה שוב ושוב זה יותר בעיה, מה גם שההבנה של תוך גילוי הנפש מביאה עומק פנימי וחיבור אל הנשמה, שזהו מטרת שבת קודש.

שבת קודש הוא מתנה, כי הוא מרחיק אותנו קצת מהעולם החיצון, מהעולם ההמולה, ודרך הכאב הזה, הגילוי העצמי מגיע לפסגות עמוקות, וגילוי האני האמיתי שלי.

לייעוץ וטיפול הקישו כאן [email protected]

או בווצאפ +972527605667


תגובות